More than a dozen East Tennessee teams are competing for state championships this week at Spring Fling in Murfreesboro.

Scroll down to see live updates from the WBIR Sports twitter account (click here for mobile app users).

VIDEO: Webb girls and boys tennis win state titles

THURSDAY RESULTS/SCHEDULE

Note: All times Central

More News

Next Story

Not Available

Just For You

Not Available

Trending

Not Available

Baseball

Class A: Columbia Academy 13, Greenback 1 (Greenback eliminated)

Class AA: Greeneville 7, Forrest 5 (Greeneville advances to state championship game)

Class AAA: Brentwood 11, Seymour 0

Class AAA: Brentwood 4, Seymour 2 (Seymour eliminated)

D-II Class A: CAK 10, Tipton-Rosemark 0

D-II Class A: CAK 6, Tipton-Rosemark 5 (CAK wins state championship!)

Softball

Class AA: Kingston 6, Dyersburg 3

Class AA: White House Heritage 10, Kingston 2 (Kingston eliminated)

Class AA: Gibbs vs. Meigs County at 5:30 p.m.

Class AAA: Powell vs. Ooltewah at 5:30 p.m.

Class AAA: William Blount 6, Brentwood 0

Class AAA: Walker Valley 5, William Blount 4 (William Blount eliminated)

DII Class A: Grace Christian 1, Silverdale 4 (Grace Christian eliminated)

WEDNESDAY RESULTS:

Baseball

Class A: Greenback 4, Gordonsville 3

Class A: Greenback 3, Union City 2

Class AA: Greeneville 10, Forrest 8

Class AAA: Seymour 9, Stewarts Creek 3

DII Class A: Tipton-Rosemark 3, CAK 1

DII Class A: CAK 5, USJ 2

Soccer (all games at Siegel Soccer Complex)

Class A: Gatlinburg-Pittman 1, CSAS 0 (Highlanders play for state championship Friday)

Class AA: Loudon 2, Fairview 1 (Loudon plays for state championship Friday)

Class AA: Greeneville 5, Stratford 1 (Greeneville plays for state championship Friday)

Class AAA: Station Camp 3, Bearden 0 (Bearden eliminated)

Softball (all games held at Starplex)

Class AA: Meigs County 9, Kingston 1

Class AA: Gibbs 9, Creek Wood 8

Class AA: Dyersburg 9, Sweetwater 0 (Sweetwater eliminated)

Class AAA: Powell 5, Brentwood 3

Class AAA: Ooltewah 7, William Blount 4

Class AAA: William Blount 12, Hardin County 8

DII Class A: Tipton-Rosemark 9, Grace Christian 8

TUESDAY RESULTS

Baseball

Class A: Greenback 0, Union City 16

Class AA: Greeneville 3, Smith County 0

Class AAA: Brentwood 2, Seymour 3

DII Class A: USJ 1, CAK 10

Soccer (all games at Siegel Soccer Comlex)

Class A: Gatlinburg-Pittman 6, Memphis Business Academy 1

Class A: Alcoa 0, Signal Mountain 1

Class AA: South-Doyle 1, Loudon 4

Class AA: Greeneville 6, Lexington 1

Class AAA: Bearden 2, Cookeville 1

Softball (all games at Murfreesboro Sports Com)

Class AA: McNairy Central 0, Kingston 3

Class AA: Sweetwater 4, Creekwood 11

Class AA: Gibbs 2, Dyersburg 0

Class AAA: Powell 3, Walker Valley 1

Division II Class A: Chattanooga Christian 1, Grace Christian 9

(William Blount softball plays Wednesday at 10 a.m.)